5 autós játék, kicsit másképp
A kis- és nagy autók száma az idő múlásával egyre nő a gyerekszobában és úgy általában a házban is. A szabad játék mellett ezeket a járgányokat akár fejlesztésre és kézműveskedésre is használhatjuk. Az alábbi blog bejegyzésben autós játékokhoz adunk tippeket, a nyári szünetre!
Így használd fel a megmaradt temperát!
Ha az év végén hazakerült a rajzórán használt kreatív doboz és maradt benne vízfesték, vagy tempera, készítsetek festményeket az autók segítségével! Ehhez nem kell mást tennetek, mint egy kis festéket ecsettel a kerékre felvinni, vagy egy papírlapra egy kis adag festéket elkenni, abban az autó kerekét megfesteni és már kezdődhet is az alkotás. A műveletbe érdemes több autót is bevonni, mindegyiket különböző színnel festeni. Keverhettek új színeket is, majd ezeket saját elképzelés szerint egy papírlapra felvinni. Ahogy az autók haladnak a papíron, elkészül az alkotás. Érdemes nagyobb méretű papíron, például csomagolópapír hátulján vagy kartondobozon dolgozni.
Autómosó
A kreatív festés után persze a járgányokat nem árt alaposan megtisztítani. Ehhez nincs másra szükség, mint egy nagyobb műanyag edényre és valamilyen mosószerre/habfürdőre. Az autók tisztításához adhatunk merőkanalat, szivacsot, kefét is. A művelet igen népszerű a kicsik körében, rendszerint hosszabb ideig is szívesen és alaposan tisztogatják a járgányokat.
Kreatív autópálya
A készen vásárolt fa, vagy műanyag autópályák népszerűek a gyerekek körében, ám ha kötött a játék lehetősége, idővel rendszerint ráunnak. Ilyenkor érdemes kicsit eltenni szem elől, hogy aztán néhány hét múlva az újdonság varázsával hasson, ha lekerül a polcról. Addig pedig építsünk új autópályákat, a lakásban megtalálható tárgyakból! Használhatunk hozzá építőkockákat, papírtörlő guriga alagutat, műanyag pohár garázst. Adjunk a gyerkőcnek olyan eszközöket, amikkel biztonságosan játszhat, a többit bízzuk a kreativitására. Konyhai alapanyagokat is bevonhatunk a játékba. Ha egy nagy tálcára például rizst vagy sárgaborsót öntünk, az ujjaival kell kialakítania az utat, amin az autók közlekedni tudnak. Az autópálya pedig így akár egy mozdulattal újratervezhető. Egy könnyen eltávolítható ragasztószalag segítségével pedig akár az egész szobáját autópályává varázsolhatjuk.
Autós játékok és az irányészlelés
A megépített autópálya segítségével az irányokat is remekül tudjuk gyakorolni. Helyezzünk különböző típusú, színű autókat a pályára, vagy el is nevezhetjük őket, így biztosan egyértelmű lesz a játék. A játékban egy irányító és egy sofőr vesz részt. A sofőr mozgatja az autót, az irányító pedig az utasításokat adja. Előre megbeszéljük, hogy mi az adott autó úticélja, a járművet pedig tetszőleges útvonalon kell navigálni, az irányok megadásával. Cseréljük a szerepeket, mindenki legyen irányító és sofőr is!
Egy kis matek
Az autós játékokat egy könnyed nyári gyakorlásra is használhatjuk. Kisiskolás, a számokat már ismerő gyerekeknek papírlapokra írjunk számokat, műveleti jeleket, amelyeket már biztosan tanult, ismer. A lapok alatt annyi autót kell elhelyezni, amennyit a lapon lát, és ha már megy, el kell végezni a műveletet és az egyenlőségjel után is a megfelelő számú autót elhelyezni.
Az autós játékokhoz az autókat és kiegészítőket itt találjátok és nézz körül a fiúk körében szintén kedvelt vonatos játékok között is!
Képek forrása:
1. Background photo created by kues1 - www.freepik.com
2. Car photo created by azerbaijan_stockers - www.freepik.com
3. Car photo created by freepik - www.freepik.com
4. Education photo created by wayhomestudio - www.freepik.com
5. Kids photo created by freepik - www.freepik.com