Játéktároló gyerekszobába
Az ünnepek után rendszerint több a játék, nehezebb mindegyiknek helyet találni a gyerekszobában. Blog bejegyzésünkben ezért most a praktikus tároláshoz kerestünk ötleteket. Így nem kell hosszasan keresgélni játék közben sem és az esti rendrakás is gyorsabban megy.
Zsákold be!
A játéktároló zsák az egyik legegyszerűbb módja az építőjátékok tárolásának. Ha a gyerekek építeni szeretnének, csak a szoba közepére húzzák a zsákot és szétnyitják. A földön elterülő zsákról könnyen kiválogathatják, hogy mely darabokra van éppen szükségük. A játék végeztével a zsákot összehúzva, a száját összekötve eltehetjük a helyére. A játéktároló zsákban persze nagyobb, más típusú játékokat is tárolhatunk.
Így nem lesz több hiányos puzzle
Igazán bosszantó, ha a kirakós darabjai közül néhány elkeveredik, márpedig ez nagyon könnyen megesik. Puzzle tárolásra remek ötlet ez a dobozos megoldás. Műanyag dobozokat gyakorlatilag bárhonnan könnyen beszerezhetünk, a puzzle darabjait ebben tároljuk. A képet kinyomtatva – vagy az eredeti csomagolásról, ha van kivágva a doboz tetejére ragasztjuk. Ha pedig inkább fali dekorációként szeretnénk használni az elkészült alkotást, akkor a kész kirakóst össze is ragaszthatjuk.
Fali tároló újragondolva
A fali zsebes tároló nemcsak a fürdőszobában lehet hasznos kiegészítő. A gyerekszobában akár az ajtó alsó részére vagy a falra, a gyerekek által könnyen elérhető helyre akasztva használhatjuk játékbabák, akciófigurák, plüssjátékok vagy játékautók tárolására is.
LEGO asztalka
Ha van bármilyen használaton kívüli kisasztalunk, ami akár korábban a nappaliban dohányzóasztalként funkcionált, remek LEGO asztalka lehet belőle. A tetejét fedjük be alaplapokkal, ezeket érdemes ragasztóval rögzíteni. Ha van alsó, polcos része, ott dobozokban tárolhatjuk az építőkockákat, ha nincs, akkor egyszerűen az asztalka alatt dobozokban, vagy játéktároló zsákban. A kész alkotások az asztalon elférnek, így akár egy egész városkát is felépíthetnek a gyerekek.
A kendő, sál rendszerező új élete
A kisgyermekes háztartásban a legtöbb fejtörést rendszerint a folyamatosan növekvő számú plüssjátékok tárolása okozza. Először akkor jelentenek gondot, ha a gyerkőc már nehezen fér el az ágyban mellettük. Ilyenkor felkerülnek egy polcra az ágy közelében, bekerülnek, egy játéktárolóba, vagy a már említett fali zsebes tárolóban foglalnak helyet. Ha van használaton kívüli kendő, sál rendszerezőnk, akkor használhatjuk a plüssök átlátható rendszerezésére is, a képen látható módon.
Garázs a játékautóknak
A plüssöknél csak a játékautók száma növekszik gyorsabban a lakásban. Sajnáljuk őket egy dobozba tenni, hiszen meg is sérülhetnek, illetve a keresgélés is meglehetősen nehéz. Áttekinthető rendszert alakíthatunk ki, ha összegyűjtjük a papírtörlő és wc papír gurugákat, egy papírdobozba egymás mellé helyezzük és összeragasztjuk, a képen látható módon. A garázst akár közösen is elkészíthetjük a gyerekekkel, a díszítést pedig rájuk is bízhatjuk akár festékkel, filccel vagy más kreatív játék segítségével.
Képek forrása: Pinterest