EGYSZEMÉLYES LOGIKAI JÁTÉKOK
Játszani mindig nagyon jó! Sőt kell is! Na de mi a helyzet akkor, ha éppen nincs annyi résztvevő, amennyi egy társashoz kellene, esetleg gyerkőcünk szeretne kicsit visszavonulni és úgy játszani. Szerencsénkre (vagy gyermekünkére), erre is van megoldás. Az egyszemélyes logikai játékok nagy népszerűségnek örvendenek, és szinte mindegyik játékgyártó termékpalettáján megtalálhatók. De milyen is a jó egyedül játszható játék és minek köszönheti a sikerét?
JELENTSEN MEGFELELŐ KIHÍVÁST!
Az egyszemélyes játékokat nagyon alaposan és gondosan tervezik meg. Ez azt jelenti, hogy a kezdeti lépések, feladványok egyszerűbbnek mondhatók, majd fokozatosan nehezednek, így tartják fent folyamatosan a játékos érdeklődését. A sikerélménynek köszönhetően az önbizalmat, az újabb és újabb feladványok komplexitásával pedig a figyelmet, logikai gondolkodást is fejleszti.
ÖNELLENŐRZÉSRE TANÍT
Jellegéből adódóan az egyszemélyes játékokkal általában a szülők aktív közreműködése nélkül játszanak a gyerekek, és minden esetben, amikor véget ér egy játék, lehetőség van önállóan ellenőrizni azt. Az egyszemélyes logikai játékok feladatait rendszerint egyféle módon lehet megoldani, és a megoldókulcs az önellenőrzést segíti. Van, amelyik lépésenként bemutatja a helyes megoldást, így a problémakereső gondolkodás is fejlődik, hiszen ha látja gyermekünk, hogy hol hibázott, javítás után lehetőséget kap a korrigálásra. Óvodás korú gyerekeknek nagyszerű választás lehet a Castle Logix, a Topologix, a Camelot Junior vagy a Három kismalac.
SEGÍT ÖSSZPONTOSÍTANI
Azoknak a gyerekeknek, akik könnyen elveszítik a fonalat az összetettebb szabályokkal bíró játékokban, ideális választás lehet az egyszemélyes játék. Mivel nagyon egyszerű szabályrendszer szerint kell játszani, a figyelmével magára a feladatmegoldásra koncentrálhat. A koncentrálás pedig együtt jár a türelem fejlődésével, fejlesztésével is. Nagyobbacskák kedvence lehet a Rush Hour, melyhez már kiegészítő feladványokat is ajánlanak.
SZÉLES VÁLASZTÉK
Egyszemélyes logikai játékok már viszonylag fiatal gyerkőcöknek is ajánlhatók. A gyártók általában a nekik szánt termékeket úgy tervezik, hogy a logikai gondolkodás – és annak minden jótékony hozadéka – mellett a finommotorikát, térlátást és a szem-kéz koordinációt is fejlesszék. Kicsik nagy kedvence a Smartgames-től a Bunny Boo!
Nagyobbaknál is természetesen szerepet kapnak ezek a funkciók, de itt már bővül a paletta a különféle foglalkoztató lapokkal, kiadványokkal. Itt a feladatlapok tematikája roppant sokrétű és változatos, aminek köszönhetően biztosan találunk olyat, ami gyermekünk érdeklődésének vagy egy-egy fejlesztendő területnek megfelel. Nagyon népszerűek a LÜK, és a LOGICO termékei, melyek az óvodás korosztálytól egészen a felső tagozatos tanulókig játszhatók.