Fejlesztő és kreatív játékok – megérkeztek a Buki újdonságai!
A francia Buki 1992 óta képviselteti magát a játékpiacon. A cég gyárából évente több mint 20 játék kerül a piacra. A gyerekeket a fejlesztők által gondosan megtervezett játékok két állandó karaktere, Leo és Lea kalauzolja el a különböző kísérletek és tevékenységek világába. A következőkben tevékenységek és érdeklődési körök szerint csoportosítva mutatjuk be nektek a Buki fejlesztő és kreatív játékait.
Kísérletező kedvű csemeték kedvencei
Az utóbbi hetekben a digitális oktatással az otthonunkba költözött a kémia óra is. Az elmélet is jobban megy és a tananyag is könnyebben rögzül, ha egy-egy érdekes kísérlethez kapcsoljuk a tanultakat. A Buki segítségével igazi kémia laborunk lehet kémcsövekkel, pipettával és minden szükséges felszereléssel. Attól függően, hogy mennyi szeretnénk elmerülni a kísérletezések rejtelmeiben, válaszhatunk 75 vagy 200 kísérletet tartalmazó szettet, növeszthetünk kristályt, vizsgálódhatunk a mikroszkóp alatt, készíthetünk saját pattogó labdát, kísérletezhetünk a színekkel vagy akár a sötétben is.
Elektromosság iránt érdeklődő gyerekeknek
A tapasztalat szerint a fizika is sokkal érdekesebb, ha kísérleteken keresztül ismerjük meg és fedezzük fel például az elektromosságot. Kisebbek a junior, nagyobbak az 50 kísérletet és kapcsolótáblát is tartalmazó készlettel készíthetnek érdekességeket. A készlet segítségével azt is megtudhatjuk, hogyan működik a motor vagy miként világít a villanykörte.
Éjjel-nappal a természetben
Ha csemeténk szívesen tölti az idejét a szabadban, akkor biztosan élvezni fogja a távcsövet, nagyítót vagy a hangerősítőt, amivel felfedezheti a természet hangjait, vagy épp kémkedéshez is használható. A kis ügynökök pedig a walkie talkie junior és nagyobbaknak szóló készülékekkel tarthatják a kapcsolatot egymással megfigyelés közben. A természet és a csillagászat iránt fogékony gyerekeknek az Űr mini laboratórium, a Planetárium és a nappal domborzati, éjjel csillagtérkép földgömb tanulmányozásával lehet lekötni.
Robotok és járművek
Ilyen játékot is inkább Apukák választanak, gondolhatjuk, ha tőlünk távol áll a robotépítés gondolata, vagy épp a napelemmel és levegővel működő járművekkel való szerelés és bíbelődés. 8-10 éves kortól viszont a gyerekek élvezni fogják ezeket, ha egyébként is kedvelik az építőjátékokat, a szereléssel kapcsolatos műveleteket és az elsőre bonyolultnak látszó összeszerelési ábrák tanulmányozását. Sőt, kifejezetten örülni fognak, hogy egy újabb változatot próbálhatnak ki az építésben, az eredmény - a tárgyakat felemelő és 90 fokban elforgató hidraulikus robotkar vagy a fogaskerék segítségével programozható jármű - pedig bennünket is el fog kápráztatni.
Karkötő és ékszerkészítés variációk
A robbantós kísérletek, robotok és járművek után egy igazi csajos program: karkötő- és ékszerkészítés. A már ismert barátság karkötő is elkészíthető a Buki szettekkel, de csillogó, neon vagy üveggyöngyös variációban is lehet saját készítésű karkötőnk, de remek ajándék is lehet belőle a családtagok, barátok részére. A karkötő mellé további ékszereket is alkothatunk: unikornis motívummal, fiolával, bojtokkal, csillogósat vagy igazi nyári hangulatot idézőt, gyümölcsökkel. A kiegészítők mellé akár a ruhákat is megtervezhetjük a professzionális divattervező stúdióval és az azt kiegészítő öntapadós szövetanyagokkal.
És megannyi más
A tematikus kreatív és fejlesztő játékok mellett lehetőségetek van kipróbálni a csillámkép készítést, a gyöngy szövőszéket is, de kötőkészletet is találtok. A biológia órák hasznos kiegészítője lehet az emberi test tudományos készlet. A dinoszaurusz rajongó csemeték három féle csontvázzal is régészkedhetnek, de már a kisebbek is kipróbálhatják magukat a bűvészkedésben vagy varázslatos jegyzeteket készíthetnek.
További játék ötletekért nézzetek szét a a Buki tudományos, kísérletező játékok között!