Csipeszes játékok
A finommozgások, a finommotorika fejlődése során a gyermek egyre ügyesebben mozgatja a kéz-és lábujjaitkat. Ezt a képességét gyakorolja, amikor tárgyakat pakolgat egymásra, gyurmával figurákat formál vagy gyöngyöt fűz. A finommotorika fejlesztésnek egyik legkiválóbb módszerei a csipeszes játékok. A csipesz helyes fogásának megtanulása nem csak kézerősítő hatással bír, de biztos alapokat ad az iskolakezdéshez, hiszen a kézügyesség fejlesztése elengedhetetlen ahhoz, hogy kialakuljon a helyes ceruzafogás, és ezzel együtt a szép íráskép is.
Finommotorika fejlesztő játékok és kézügyesség fejlesztő játékok a Játékliget kínálatában.
Finommotorika fejlesztése csipeszes játékokkal
A finommotorika fejlesztésével a gyerekek kézizomzatát erősíthetjük, amire remek lehetőséget biztosítanak a csipeszes játékok. A fejlesztést megkönnyíti, hogy ebben a kategóriában nagyon változatos játékokat és különböző fajtájú csipeszeket találhatunk, így biztosan megtalálhatja mindenki a gyermek igényeinek megfelelő eszközöket. Az egyes játéktípusok között fontos, hogy figyelembe vegyük a gyermek életkorát, és képességeinek megfelelő játékot válasszunk. A sikerélmény ösztönzi a gyermeket a további játékra, próbálkozásra és ezzel a játékos fejlődésre.
Finommotorika fejlesztő csipeszes játékok életkor szerint
A 3-4 éves korban már bátran elkezdhetjük megismertetni a gyermeket a csipeszes játékokkal. Ebben a korban ajánlottak a nagyobb méretű csipeszek, mint például a háromujjas csipeszek, a Jumbo méretű csipeszek, krokodil csipeszek, melyeket a pici kezek könnyedén meg tudnak tartani. Ebben a korban remek lehetőség nyílik arra, hogy a gyermek szín- és formafelismerését is fejlesszük kézügyessége mellett. Kérjük meg, hogy válogasson szét különböző dolgokat egy-egy megadott tematika szerint (azonos szín, forma, minta, kategória stb.).
Az 5-7 éves nagycsoportos, kisiskolás korosztályban már fontos szerepet kapnak az iskolaelőkészítő játékok, amelyekből szintén széles a csipeszes játékok választéka. Segíthetjük velük a számfogalom kialakulását, 10-es számkörben való magabiztos számolást. Az összetettebb játékokban már akár logikai vagy ügyességi feladatokat is megoldhatnak a gyermekek.