Így válassz kártyajátékot!
Egy gyors kártyázásra bármikor összejöhet a család, akár hétköznap este is sor kerülhet rá. Ideális akár hétvégi hosszabb társasjátékok előtt is, bevezető játékként. Kis helyet foglal a bőröndben, így nyaralásra is könnyen magunkkal vihetjük. Játszható kisebbekkel, kamaszokkal, típusától függően pedig akár fejlesztő játékként is használhatjuk. Olvass tovább, és megtudhatod, mire érdemes figyelned, kártyajáték vásárlás előtt!
Az első kártyajáték
A Djeco kínálatában találhattok 2 és fél éves kortól játszható kártyákat. A játékokban állathangokat kell utánozni és a színekkel is megismerkedhetnek a gyerekek. Ebben a korosztályban jól játszhatók még a különböző memóriajátékok, választhattok például gyümölcsökkel vagy közlekedéssel kapcsolatos témákat is. A különböző párosító kártyajátékok is kedveltek a 3 év körüli korosztály körében. Ezek közül is több típus létezik, például állatokat és kicsinyeiket kell felismerni. A gyorsasági társasjátékok, mint például a népszerű Dobble is óvodás kortól ajánlhatóak.
Tanulás kártyajátékokkal
Kisiskolás korban a betűkkel, számokkal és matematikai műveletekkel ismerkedő gyerekek számára biztosítanak játékos gyakorlási lehetőséget például a Betűző, vagy Osztókártyák. A korosztálynak szóló kínálatban állatokkal, tudománnyal, sőt a tőzsdével kapcsolatos kártyajátékokat is találunk. A kiskamaszok pedig Európát és foglalkozásokat is megismerhetnek a játékok segítségével.
Szórakozás lapról lapra
A fejlesztő és ismeretterjesztő játékok mellett a kártyázás persze a szórakozásról is szól. A klasszikus Torpedó és Bang mellett akár közös családi nyomozásra is indulhattok kártyajátékok segítségével. Kis- és nagy kamaszokkal, felnőttekkel a szabadulószobák hangulatát is átélhetitek az otthonotokban. A tudásotokat pedig különböző kvíz és gyorsasági játékotokban mérhetitek össze.
Kártyajáték „leg”-ek
A legtöbb kérdést valószínűleg a Hedz up! közben teszitek fel. Mi van a homlokomra írva?
Legjobban megmozgat: Mozgásra fel! Feszültséglevezető kártyajáték a BS Toys-tól.
A legcsendesebb kártyajáték a Mind - Érezz rá! A játék, ami közben nem kommunikálhattok.
Legújabb kártyajátékunk: Taco, Cica, Pizza - a webáruházunkba frissen érkezett gyorsasági kártyajáték is remek szórakozást ígér.
Agytorna magasfokon: MindTrap, ami leginkább megmozgatja az agytekervényeket!
A legjobb kettesben: Little Love Box – párkapcsolati kártyák, melyek segítségével közelebb kerülhettek egymáshoz.
Használd a keresőt!
A Kártyajátékok kategóriában kiválaszthatod, hogy milyen életkorú gyermeknek (vagy felnőttnek) keresel játékot. Fejlesztési területre szűrve beállíthatod, hogy milyen típusú játékot keresel! Kiválaszthatod, hogy hányan játsszátok a játékot, téma és mesehős szerint is szűrheted a találatokat! Ha továbbra is tanácstalan vagy, bízd magad szakértő zsűrire és nézz szét a díjnyertes társasjátékok között!
Szívesen társasozna együtt a család, de tanácstalan vagy, hogy melyik játékot érdemes választani? Az alábbi blogbejegyzésben elmondjuk, hogy mi az a két szempont, amit mindenképp érdemes figyelembe venned. Konkrét ötleteket is adunk az első társasjáték kiválasztásához, kisgyermekek és óvodások számára.
Szeretnéd végre kiborulások és hisztik nélkül leültetni a családot egy közös társasozásra? Ha a túlzott versenyszellem és győzni akarás miatt rendszeresen kudarcba fullad a jó hangulat, próbáljátok ki a kooperációs társasjátékokat! Egy célért kell küzdenetek, egymással és nem egymás ellen, hogy közös ellenségetekkel szemben, együtt nyerjetek csatát!
Gyermekünk születésekor még nem sejtjük, hogy a kis jövevény érkezése rövid időn belül egyre gyarapodó játékarzenált is jelent egyúttal. Szülőként mindenki a legjobbat szeretné gyermekének, így felvetődik a kérdés: milyen a jó játék? Milyen a jó fejlesztő játék? Szükség van-e egyáltalán fejlesztő játékra?
Fontos tudni, hogy ugyan minden játék fejlesztő funkcióval is bír, léteznek olyan speciális játékok, illetve eszközök, melyekkel gyermekünk egy-egy részképességét (mozgás, finommotorika, beszéd, figyelem, memória, érzékelés...) fejleszthetjük célirányosan.
Mindenképpen érdemes figyelemmel kísérni a különböző területek fejlődését, mert ha ezek nem működnek megfelelően, az a jövőben lemaradást, de akár tanulási zavart is eredményezhet. Természetesen nincsen két egyforma gyerkőc, így a fejlődés ütemében nagy eltérések lehetnek. Viszont elmondható, hogy a hasonló életkorú gyerekeknél megfigyelhető egy átlagos vagy általános fejlettségi szint, ami útmutatóul szolgálhat saját gyermekünk fejlettségének megítélésében.
Tele a bőrönd, de azért jó lenne még valamilyen társasjátékot magunkkal vinni a nyaralásra? Borús napokon elűzni az unalmat, nagy hőségben pedig az árnyékban tartani a csemetéket a strandon? Igen, mindenképp jó, ha készülünk valamilyen megoldással az ilyen helyzetekre, a helyhiányra pedig megoldást jelentenek az utazó játékok!