Matatófal gyerekeknek: fejleszt és hosszú időre leköti a kicsiket
Amint csemeténk járni kezd, a lakásban található apróságok hirtelen eltűnhetnek és váratlan helyeken bukkanhatnak fel. A ki és be pakolászás, matatás életkori sajátosság, kedvelt időtöltés a kisgyerekek mindennapjaiban. Erre az érdeklődésre épít a matatófal gyerekeknek, ahol az apróságok kedvükre babrálhatnak, és közben még a kézügyességük is fejlődik. Játékok 1 éves gyerekeknek kínálatunkban itt érdemes körülnézni.
Aprólékos mozdulatok
Miközben a kicsi a matatófalon játszik, a kis ujjainak a finom izmait használja, vagyis fejleszti a finommotorikus képességeit. Ez a képesség a születéstől folyamatosan fejlődik, ahogy a gyermek cseperedik. Megtanulja a hüvelyk- és mutatóujjal fogást, a tárgyak akaratlagos elengedését, majd egyéves korára célirányosan megfogni a kiszemelt tárgyat. Az egyre bonyolultabb mozdulatok gyakorlásával alakul ki a helyes ceruzafogás képessége, a finommotorikának tehát nélkülözhetetlen szerepe van az írás elsajátításában.
Így fejleszt a matatófal
- A finommotorikus képességek mellett a matatófalon történő babrálás közben fejlődik a gyermek szem-kéz koordinációja, a képzelőerő és a kreativitás, felfedez és megért ok-okozati összefüggéseket.
- A mászófalat matrica segítségével rögzítjük a falfelületre, mely visszaszedhető, így, ha máshová helyeznénk, gond nélkül megtehetjük. Tetszőleges magasságba állítva a játék követheti a gyermek növekedését.
- Szemben az általában földön vagy asztalnál történő játékkal itt állva foglalatoskodnak a gyerekek, így játék közben egy kis mozgás is biztosított, különösen, ha több elemet helyezünk el a falon.
- Az már csak ráadás, nekünk szülőknek, hogy a falijátékok mellett, kisebb rendetlenség lesz a gyerekszobában.
Matató játékainkat, matatófalakat ide kattintva találod.
Matatófal gyerekeknek: bírja a strapát
A matatófalak kiváló minőségű fából készülnek, igazi tartós darabok, vidám külsejükkel pedig feldobják a gyerekszoba hangulatát. A műanyagból készült játékokkal szemben a fa bírja a gyűrődést, így a kicsik hosszú ideig élvezhetik a játékot. Tapasztalatunk szerint a fajátékok rendszerint öröklődnek a családban, a kisebb testvérek, de még az unokatestvérek is remekül tudják használni az egyszer megvásárolt játékokat.
Így fejleszti a beszédet
A mászófalakon található, hazánkban talán kevésbé ismert Mr. Bear és Goofy Moose figurákról angol nyelvterületen a gyerekek dalokat és meséket, rajzfilmek is ismernek. Ha szeretnénk, játék közben mi is taníthatunk a gyerekeknek, ezeket utána önállóan is énekelgetik, mondogatják majd játék közben. Meséljünk nekik például – a közelgő ünnep kapcsán aktuális témáról- Rudolfról, a jávorszarvasról. Nagyobbak Weöres Sándor: A medve töprengése, vagy Csukás István: Mackómese versét, kisebbekkel pedig a következő, rövidebb macis mondókát ismételgethetjük:
Mackó, mackó ugorjál
Mackó, mackó ugorjál,
mackó, mackó forogjál,
Tapsolj egyet, ugorj ki!
Képek forrása:
1. https://www.loveoribel.com/blogs/oribel-blog/sensory-walls-make-sense-child-development
2. People photo created by cookie_studio - www.freepik.com
3. School photo created by wirestock - www.freepik.com
4. People photo created by wayhomestudio - www.freepik.com