Miért jó, ha gyerekjárgánnyal mentek oviba, suliba?
Itt a tavasz, végre jó az idő, előkerülhetnek a gyerekjárgányok! Érdemes ezeket nemcsak a hétvégi kirándulások során, hanem a napi közlekedésben is használni. Így a rendszeres testmozgás mellett sok dolgot tanulhatnak a gyerekek, az önálló közlekedéshez szükséges ismereteket is gyakorolhatjátok útközben.
Ismerős helyzet a reggeli nehéz indulásokról
Reggeli, fogmosás, öltözés, készülés… igazi kínszenvedés mindenre rávenni a gyerkőcöt. Mire végre kiértek a kocsihoz, még egy út vissza gyorsan az otthon felejtett alvókáért, tornazsákért vagy bármi másért és végül épp csak beértek időre az oviba vagy a suliba. Nos, a tapasztalatok szerint bizony sokkal lelkesebben készülődnek, így jelentősen lerövidül a reggeli készülődés ideje, ha a gyerekek saját járgányon jöhetnek az oviba vagy a suliba. Ugye milyen szuper lenne, ha reggeli után indulásra csemetéd útra készen várna a bejárati ajtó előtt?
Együtt mozgás, boldogabb család?
A reggeli indulást szerethetőbbé teszi, ha a véget nem érő kérlelések és a nyűgös indulás helyett pörgősen, vidáman indul a nap. Ez pedig az egész napi hangulatotokra hatással van. Apropó hangulat, tudtad, hogy a testmozgás hatására endorfin szabadul fel a szervezetben? Ez a boldogsághormon néven is ismert kémiai anyag oldja a szorongást, csökkenti a belső feszültséget, a stresszt és erősíti az immunrendszert. Pattanjatok nyeregbe vagy rollerre, és a kedvező hatás nem marad el!
Gyorsabban is beérhettek
A dugóban vesztegelve nemcsak a gyerekek, de a szülők is könnyen elveszítik a türelmüket. Gyalog túl sok időt venne el az út, de járgánnyal még gyorsabbak is lehettek, a reggeli csúcsforgalomban veszteglő kocsisort is beelőzhetitek. Sétálni egyébként sem minden gyerek szeret, ha viszont megtaláljátok a számára kedves gyerekjárművet, akkor nyert ügyetek van!
Önállóan is biztonságos közlekedés
Az autóhoz vagy a szülői kerékpár gyereküléséhez képest a saját járművel való közlekedés nagy önállóságot ad gyermekednek. A közös bringázás vagy rollerezés remek alkalom arra is, hogy elsajátítsa az önálló közlekedéshez szükséges alapokat. Te is nyugodtabban engeded el majd a későbbiekben egyedül, ha meggyőződtél róla, hogy pontosan tisztában van az alapvető KRESZ szabályokkal, begyakoroltátok és be is tartja azokat.
Melyiket válaszd?
Futóbringa, kismotor vagy roller is használható már nagyjából 2 éves kortól kezdve. A gyerkőctől is függ, hogy melyik válik be leginkább. Nyilván érdemes mérlegelni, hogy ha a családban inkább rollereztek, akkor valószínű, hogy a gyermek is azt szeretné majd kipróbálni, de ha például a kisebb tesó kerékpár ülésen utazik, akkor lehet, hogy a futóbringára voksoltok majd. Érdemes még átgondolni, hogy milyen útvonalon tervezitek használni, ott melyik gyerekjárgány lenne a praktikusabb választás.
Bringa-nap: tegyetek egy próbát!
Ha nem tudjátok minden nap megoldani, hogy letegyétek az autót, vagy ne tömegközlekedjetek az oviba, suliba, akkor is érdemes egy napot választanotok, amit viszont mondjuk Bringa-nap (vagy ennél szellemesebb) névre kereszteltek. Szuperül feldobja az egész heti rutint, kis színt visz a szürke hétköznapokba, a gyerekek is várják majd a különleges alkalmat, amikor másként indul a reggel!
A gyerekek többsége 5 éves kor körül tanul meg kétkerekű kerékpárral közlekedni. Addig azonban hosszú út vezet a fejlődésben: olyan képességek kialakulására van szükség, amelyek ezt lehetővé teszik.
Egyre hűvösebbek a nappalok, de a borús, esős és ködös idő sem csábít hosszabb időtöltésre a szabadba. A játszótéren, kertben töltött órák tehát egyre rövidülnek, így viszont a lakásban kell valamilyen mozgásos játékkal levezetni a gyerekek felesleges energiáit. Blog bejegyzésünkben beltéri mozgásos játékokat ajánlunk óvodásoknak.
Ott vagyunk már? Ha utaztunk már egy vagy több gyerekkel kirándulni, nyaralni vagy távol élő rokonokat meglátogatni, ez a kérdés biztosan ismerősen cseng. Olyan játékokat ajánlunk, amivel autóban utazva lefoglalhatjuk a kisebbeket-nagyobbakat.
Beszereztük a legfontosabbakat: csemeténk kedvenc mesehősével díszített ágynemű, oviszsák már készen áll, a kényelmes váltócipő is csak arra vár, hogy a következő hetekben használatba vegyék. A Játékliget szakértője olyan gyakori kérdéseket és praktikus tanácsokat oszt meg velünk, amelyeknek hasznát vehetjük az ovikezdés előtti utolsó napokban és a beszoktatás idején.