Mozgásos játékok óvodásoknak
Egyre hűvösebbek a nappalok, de a borús, esős és ködös idő sem csábít hosszabb időtöltésre a szabadba. A játszótéren, kertben töltött órák tehát egyre rövidülnek, így viszont a lakásban kell valamilyen mozgásos játékkal levezetni a gyerekek felesleges energiáit. Blog bejegyzésünkben beltéri mozgásos játékokat ajánlunk óvodásoknak.
Így válasszunk beltéri mozgásos játékot óvodásoknak!
A lakás, azon belül is a nappali és a gyerekszoba mérete egyértelműen meghatározza a lehetőségeinket arra, hogy milyen mozgásos játékok közül választhatunk. Ezen felül szempont a gyerkőc érdeklődése, mennyire és mit szeret mozogni. A következőkben néhány népszerű és praktikus játékötletet gyűjtöttünk össze, beltéri mozgáshoz óvodásoknak.
1. Varázspalló: hinta is, alagút is
A beltéri mozgásos játékokhoz óvodásoknak sokoldalúan használható eszköz a varázspalló. Méreténél fogva – 87cm hosszú és 29cm széles – akár a gyerekszobában is elhelyezhetjük. Használatának csak a gyermek képzelete szab határt. Lehet hinta, híd, alagút, bunker, hely az olvasáshoz stb.
2. Célbadobó játékok
Akár az előszoba vagy a közlekedő folyosó is ideális helyszín a célbadobó játékokhoz. Itt rendszerint nincs olyasmi, amiben kárt tehetne egy eltévedt labda vagy babzsák. A BS Toys játékai között több célbadobót is találtok babzsákkal, karikákkal vagy épp tépőzáras darts formában.
3. Ugri-bugri
Szintén a BS Toys márka alatt találjátok meg az ugráló szarvas vagy ugráló tehén játékokat, vagy a Magni márka alatt az ugráló békakirályfit. Ezek kisebb ovisoknak, 4 éves korig nyújtanak szuper lehetőséget a mozgásra. Csak rá kell ülni és indulhat az ugrálás. Nagyobbaknak ugráláshoz a trambulin lehet a jó választás.
4. Körbe-körbe
A gyerekek körében népszerű szuper koordináció és egyensúlyfejlesztő játék a forgótölcsér. Picit nagyobb a helyigénye, hiszen a tölcsér mérete – 80cm – mellett rá kell számolni, hogy használat közben „elvándorol”. A Varázspallóhoz hasonlóan sokoldalúan használható eszköz, forgáshoz, pörgéshez, hintához, lefordítva pedig mini csúszda kerekedhet belőle.
5. Mászóalagút, játszósátor
A játszósátor szerepjátékhoz is szuperül használható, hiszen lehet vár, kastély, mozi a plüssállatoknak, vagy amire éppen a gyerkőc szeretné. Mászóalagúttal kiegészítve pedig a mozgásos játékokhoz is használhatjuk. A mászóalagutat akár önmagában is, egy saját akadálypályához beépítve, ahol kúszni, a padlóra ragasztott ragasztócsíkon egyensúlyozni, vagy épp kijelölt helyeken ugrálva végig haladva, majd végül célba dobni.
Ide kattintva még több mozgásfejlesztő játékot találtok, beltéri mozgáshoz óvodásoknak!
Az előrejelzések szerint, végre valóban közeleg a nyár, és a jövő hétre meg is érkezik. Akkor aztán bátran tervezhetünk végre szabadtéri programokat. Az előttünk álló hétvégén azonban még könnyen lehet, hogy az eső miatt a lakásba szorulunk, ezért beltéri mozgásos feladatokhoz hoztunk ötleteket a Játékliget szakértőjének segítségével.
Ha minden rendben van vele, olyan természetes, hogy nem is gondolunk rá. Ha azonban nem megfelelően működik, akkor később az élet számos területén problémát és nehézséget okoz. Melyek az egyensúlyzavar tünetei és hogyan tudjuk fejleszteni?
Hintázni jó, ez nem vitás. Felnőttként még mi is elcsábulunk, ha a játszótéren üresen álló hintát látunk. A gyerekek számára viszont a hintázás jóval többet nyújt, mint egyszerű szórakozás. Számos képességet fejleszt, a mozgáskoordinációtól kezdve a figyelmen át az írás és olvasás tanulásig.
Okosító tornának is nevezik, hiszen a figyelemre, a mozgás- és beszédfejlődésre egyaránt hat a terápia. 3 hónapostól 12 éves korig alkalmazható, egyéni vagy kiscsoportos fejlesztés gyerekeknek. Mivel webáruházunkban a mozgásfejlesztő eszközök között a TSMT tornához is találtok kiegészítőket, ezért blog bejegyzésünkben röviden összefoglaljuk, mit érdemes tudni róla.